Kadra

Joanna Mandrak-Zarzecka – Nauczyciel-wychowawca

Pracuje w żłobku od początku powstania żłobka. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Pedagogika Pracy i Poradnictwo Zawodowe oraz studia podyplomowe na Lubuskim Uniwersytecie dla Nauczycieli ze specjalnością Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Posiada przygotowanie pedagogiczne oraz doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyte podczas pracy w placówkach oświatowych. Jest osobą spokojną, cierpliwą, wyrozumiałą a jednocześnie wymagającą i konsekwentną. Priorytetem jej pracy zawodowej jest uśmiech na twarzy dziecka ponieważ gdy dziecko jest szczęśliwe to prawidłowo się rozwija i z łatwością przyswaja wiedzę i umiejętności.


Izabela Czwałga – Nauczyciel-wychowawca

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Doświadczenie w pracy zdobyłam odbywając praktyki w trakcie edukacji. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcje i radość, stając się nie tylko moim zawodem, ale także pasją. Jestem osobą otwartą, cierpliwą w łatwy sposób nawiązuje kontakt z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie. Lubię patrzeć na radość dzieci w momentach kiedy zdobywają nową wiedzę oraz umiejętności. W życiu prywatnym jestem mamą 2,5 letniej córki, w domu jak i w pracy podążam za dzieckiem dając im możliwość wszechstronnego rozwoju, ponieważ „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.


Karolina Wróbel –  Nauczyciel-wychowawca

Jestem osobą spokojną, wyrozumiałą i pełną pozytywnej energii. Szybko nawiązuje kontakt z dziećmi i ich rodzicami. Staram się najlepiej jak potrafię wykonywać swoją pracę, mając na celu przede wszystkim dobry i kreatywny rozwój naszych maluszków, a także ich bezpieczeństwo. Chętnie służę radą i pomocą rodzicom (opiekunom) w sprawach dotyczących indywidualnie każdego z dzieci opierając się na szczegółowej obserwacji. Cały czas staram się podwyższać swoje kwalifikacje, aby jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców, więc bazuję także na swoim doświadczeniu. Spełniam się w pracy z dziećmi w stu procentach i daje mi ona całkowitą satysfakcję. Najważniejsze w tym co robię, jest to żeby widzieć radość i uśmiech dziecka. Bezcenne.


Paulina Jankowy – Nauczyciel-wychowawca
Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Chemia Biologiczna z przygotowaniem pedagogicznym, a także studia podyplomowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła pracując w przedszkolu oraz odbywając praktyki w trakcie edukacji. Podczas swojej pracy stara się zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa i najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Jest osobą ciepłą, opanowaną, cierpliwą, sumienną i bezkonfliktową. Prywatnie mama trzyletniego Mateusza. „Praca z dziećmi jest moją pasją, sprawia mi wiele satysfakcji. Wykonuje ją z radością i dużym zaangażowaniem. Zadowolone i uśmiechnięte maluchy motywują mnie do dalszego działania.”


Karolina Grabowska – Nauczyciel-wychowawca
Ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie, ukończyłam również studia podyplomowe o kierunku Logopedia. Doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobyłam odbywając praktyki i staż w przedszkolach. Od maja 2014 pracuję jako nauczyciel-wychowawca w Żłobku „Świat Malucha” w Szprotawie. Dzieci zawsze były w centrum mojego zainteresowania, praca z nimi sprawia mi wiele radości i satysfakcji.


Monika Bajszczak – Opiekun–pielęgniarka
Jest czynną zawodowo pielęgniarką dyplomowaną z 26 letnim stażem. Ukończyła Liceum Medyczne w Głogowie a następnie Wyższą Szkołę Medyczną w Legnicy , na kierunku pielęgniarstwo. Mężatka, matka fantastycznej córki. Jest osobą energiczną , pogodną, ciepłą, dokładną i zorganizowaną. Doskonale radzi sobie w zdarzeniach nagłych . Jest pełna empatii i wewnętrznej radości, oraz zrozumienia dla drugiej istoty. Indywidualnie traktuje każdego człowieka, a szczególnie małego, który dopiero wkracza w drogę poznawania świata. W swoją pracę angażuje się całą sobą. Pracując z dziećmi w żłobku, od najmłodszych ich lat stara się wprowadzać zachowania prozdrowotne i higieniczny styl życia, jak również dba o podstawowe elementy ochrony środowiska. Potrafi zapewnić maluchom bezpieczeństwo i prawidłowe warunki higieniczno-sanitarne. Doświadczenie w pracy pielęgniarki zdobyła pracując w szpitalach, jak również w szczególnych warunkach pracy w Pogotowiu Ratunkowym, gdzie niejednokrotnie udzielała pomocy dzieciom w stanach nagłych i bezpośrednio zagrażającym ich życiu. Nieustannie dokształca się poprzez różnego rodzaju kursy pielęgniarskie, szkolenia, konferencje.


Agnieszka Półtorak – Asystent nauczyciela-wychowawcy
Swoją pracę z dziećmi rozpoczęłam będąc opiekunką dziecięcą w szkole podstawowej z oddziałem przedszkolnym. Wtedy poczułam, że praca z dziećmi daje dużo satysfakcji oraz pozytywnej energii. Uśmiech dziecka to najlepsze podziękowanie za poświęcony im czas. W żłobku odbyłam staż oraz podjęłam tam pracę. Jestem osobą spokojną, wyrozumiałą i kochającą dzieci. Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo oraz zadowolenie maluszków.

 


Miłuch Maria – Asystent nauczyciela-wychowawcy
Jestem osobą spokojną i ciepłą , pełną wyrozumiałości i odpowiedzialności. Szybko nawiązuję dobry kontakt z dziećmi i ich rodzicami (opiekunami). Uważam się za osobę kreatywną, otwartą, pogodną, pełną pomysłów oraz posiadającą dużą wyobraźnię. Kocham bardzo dzieci i uwielbiam spędzać z nimi cały swój czas. Praca z dziećmi nie jest dla mnie obciążeniem tylko przyjemnością , podchodzę do tego naturalnie i swobodnie. Moją mocną stroną jest śpiew i towarzyszący mi uśmiech na twarzy. W życiu prywatnym jestem szczęśliwą mamą dwóch córek. Jestem w trakcie nauki nad podwyższeniem swoich kwalifikacji zawodowych „Dzieci są szczęściem, które spotykam na swojej drodze zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym”.


Elżbieta Witulska – Pomoc nauczyciela-wychowawcy
Pracuje w żłobku od początku jego powstania. Jest bardzo odpowiedzialnym pracownikiem, zaangażowanym w wykonywanie przydzielonych zadań, które wykonuje bardzo solidnie. Dba o czystość i estetykę pomieszczeń, w których przebywają dzieci. Posiada dużą umiejętność współpracy w zespole, łatwo nawiązuje kontakty z dziećmi oraz współpracownikami. W taktowny sposób odnosi się do wszystkich osób przebywających w jej otoczeniu. Przestrzega zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Bezpieczeństwo i radość dzieci jest dla niej największym priorytetem.


Helena Witulska – asystent – nauczyciela-wychowawcy
Jest osobą komunikatywną ,cierpliwą i bardzo zaangażowaną w sprawy edukacyjne i wychowawcze dzieci. Zabawa z dziećmi sprawia jej ogromną radość. Zna swoich podopiecznych bardzo dobrze, zawsze znajduje czas na indywidualne rozmowy z opiekunami i chętnie służy radami opartymi na wnikliwej obserwacji dziecka. Zawsze uśmiechnięta i przejęta swoją pracą, Pani Helena docenia indywidualizm każdego dziecka. Oddając dziecko w ręce pani Heleny , mamy świadomość, że jest bezpieczne.


Krystyna Dąbrowska – Nauczyciel-wychowawca
Pracuje w żłobku od początku powstania żłobka. Z wykształcenia jest nauczycielką przedszkola. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, jak również z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością fizyczną i umysłową. Lubi pracę z małymi dziećmi. Daje jej ona wiele satysfakcji i poczucie spełnienia. Szybko nawiązuję dobry kontakt z dziećmi i ich rodzicami. W życiu prywatnym (jako matka) i zawodowym kieruję się słowami Janusza Korczaka: „Dziecko to też CZŁOWIEK”. Mały człowiek, który ma prawo wyrażać swoje myśli, uczucia, potrzeby psychiczne, fizyczne czy emocjonalne. Jednak to my, dorośli, powinniśmy wykazać się rozsądkiem, wiedzą i doświadczeniem aby mądrze kierować wszechstronnym rozwojem dziecka.


Szczepanik Teresa
W Fundacji pracuje od 01.12.2014 roku jako osoba która utrzymuje czystość wewnątrz i na zewnątrz żłobka. Również pomagam, jak trzeba przy dzieciach i zastępuje Panią Ele na kuchni.