Kadra

Magdalena Rakowska – nauczyciel-wychowawca grupy „Motylki”

Jestem absolwentką Liceum Medycznego, na kierunku „Opiekunka dziecięca”, oraz PWSZ w Głogowie, na kierunku „pedagogika”. Obecnie uzupełniam wykształcenie na WSH w Lesznie. W przyszłości chciałabym poszerzyć swoje wykształcenie o wiedzę z zakresu logopedii. Praca w „Fundacji Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” dała mi możliwość przejścia przez szczeble kariery zawodowej od stażysty po nauczyciela – wychowawcę. W pracy największą radość sprawia mi uśmiech na twarzy dziecka. Każdego dnia dokładam wszelkich starań aby rozwijać dziecko w obrębie każdej sfery.

Motto które staram się realizować każdego dnia brzmi:

„Wychowywać ku przyszłości w realiach teraźniejszości”.


Aleksandra Woźna – nauczyciel-wychowawca grupy „Pszczółki”

Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, na kierunku Pedagogika – Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna.

Motto: „Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów i mocnych stron” – Barbara Cage.

W pracy z dziećmi największą radość sprawia mi obserwowanie postępów i osiągnięć dzieci. Inspirację zawodową czerpię przede wszystkim z codziennej pracy z wychowankami. Bycie z dziećmi jest dla mnie także odkrywaniem świata na nowo.


Marzena Borkowska – nauczyciel-wychowawca grupy „Słoneczka”

Ukończyłam Studium Nauczycielskie oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie, o specjalności Edukacja Przedszkolna. Obecnie kontynuuję naukę w Wyższej Szkole Humanistycznej, w Lesznie, na specjalności Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna. W pracy z dziećmi cechuje mnie cierpliwość, konsekwencja, kreatywność, uśmiech i zabawa. Dużo czasu poświęcam na organizowanie takich sytuacji edukacyjnych aby uwzględniały indywidualne potrzeby moich wychowanków.

„Dzieci są szczęściem, które spotykam na swojej drodze zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.”


Iwona Niziałek – asystent nauczyciela

Wykształcenie średnie ogólnokształcące. Jestem entuzjastycznie i optymistycznie nastawiona do pracy z dziećmi.

Motto, którym kieruję się w niej to:

„Zwycięstwo = Nagroda = Zapłata – wywołać szczery uśmiech szczęścia na twarzy dziecka”

 


Beata Tkacz – asystent nauczyciela

Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, kierunek pedagogika o specjalności resocjalizacja. Obecnie dokształcam się na studiach podyplomowych z Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Jestem osobą zdyscyplinowaną i wywiązującą się ze swoich obowiązków. Cechuje mnie opiekuńczość i odpowiedzialność, łatwo nawiązuję przyjazne kontakty z dziećmi, a moją mocną stroną jest śpiew i uśmiech na twarzy. Posiadam doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku od 3 do 6 lat, a także kreatywne, nietuzinkowe pomysły na twórcze zabawy z wychowankami przedszkola. Jestem osobą komunikatywną, która potrafi pracować w zespole.
Mottem mojej pracy z dziećmi są słowa Marii Kownackiej

„Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech aby uczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza.”


Natalia Kopeć – asystent nauczyciela

Posiadam wykształcenie średnie. Jestem osobą cierpliwą, pogodną a także konsekwentną, łatwo nawiązuję kontakty z ludźmi. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji.

Motto, którym się kieruje:

„Nauczanie polega na wysłuchaniu niemal wszystkiego bez utraty cierpliwości, czy pewności siebie.”

 


Dorota Pikta – asystent nauczyciela

Wykształcenie średnie ogólnokształcące. Jestem miłą i życzliwą osobą, która uwielbia kontakt zarówno z dziećmi jak i osobami starszymi. Cechuje mnie kreatywne podejście do świata i edukacji. Satysfakcję i radość jaką daje mi praca to zadowolenie i uśmiech na twarzy dziecka.

Wyznaję zasadę, że nie tylko dzieci uczą się od dorosłych ale także dorośli od dzieci.

 


Anna Leksycka – nauczyciel-wychowawca grupy „Pszczółki”

Jestem absolwentką studiów wyższych na kierunku Pedagogika, o specjalności Pomoc Społeczna, Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz studiów podyplomowych o specjalności Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Z natury jestem osobą pogodną, radosną i z poczuciem humoru. Lubię atrakcyjnie spędzać czas, dlatego w kreatywny i ciekawy sposób staram się urozmaicać dzieciom zajęcia. Swój autorytet jako nauczyciela buduje poprzez rozmowę z dzieckiem, a także wyrozumiałością i konsekwencją. Uważam, że dobry nauczyciel to taki, który oprócz warsztatu merytorycznego, empatycznego podejścia i zamiłowania do pracy z dziećmi posiada w sobie pierwiastek dziecka tzn. potrafi spostrzegać świat oczami dziecka, by móc je lepiej zrozumieć i dobrać odpowiedni kierunek działania pedagogicznego.


Magdalena Szumska- wychowawca w grupie „Żabki”

Jestem absolwentką studiów magisterskich Uniwersytetu Zielonogórskiego, o specjalizacji pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i profilaktyka. Dodatkowo w 2015 roku ukończyłam studia podyplomowe na Łużyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Żarach, na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Jestem osobą ambitną, która stara się realizować wyznaczone sobie cele. W pracy z dziećmi cechuje mnie odpowiedzialność, cierpliwość i zrozumienie wobec podopiecznych oraz łatwość nawiązywania kontaktów z najmłodszymi. Za zadanie stawiam sobie stworzenie dzieciom warunków do nauki i zabawy mając na uwadze jednocześnie ich dobro i bezpieczeństwo. Praca z dziećmi daj mi mnóstwo radości i satysfakcji. Pozwala mi na stwarzanie dzieciom warunków do wszechstronnego rozwoju. Ponadto jestem osobą serdeczną, pogodną i ciekawą świata. Prywatnie – szczęśliwa żona i mama. W wolnych chwilach uwielbiam długie spacery.